Як працює компресійна білизна

У лікуванні та профілактиці варикозу обов’язково використовують компресійний трикотаж. Його можна уявити у кращому вигляді, а може бути і терапевтичним. Лікувальна білизна ділиться на три класи: легку, середню та виражену.

Як працює компресійна білизна

Ефект стиснення плавно зменшується до верхньої частини ноги, що встановлює напрямок кровотоку, а інтерстиціальна рідина – причина набряку – повертається у кровотік. Вплив медичних панчох на організм:

  • Сприяє зменшенню діаметра вен;
  • Збільшує кровотік;
  • Забезпечує правильний гемостаз.

Біль у ногах, утворення тромбів та застій венозної крові – все це запобігає цьому лікувальному трикотажу. Розмір та інтенсивність навантаження становлять більшу частину компресійного одягу. Домогтися необхідного терапевтичного ефекту можна лише у цій ситуації.

Неможливо зробити схожі на них щільні колготки щільністю 100-200 ден, тому що вони зазвичай виготовляються за іншою технологією.

При різних патологіях венозної системи та м’яких тканин використовуються різні види компресійного одягу:

  • якщо венозне скидання низьке і вражений підколінний відділ ноги; – якщо венозний скид високий і уражені підколінний та стегновий сегменти; – якщо вражений клубовий сегмент;
  • рукави –при посттравматичних та післяопераційних набряках, ліпедемі;
  • бюстгальтери – після операцій на молочних залозах;
  • корсети – при комплексному лікуванні порушень постави.

Все про компресійну білизну: види, вибір, правильне носіння

Крім післяопераційного та компресійного одягу для лікування та профілактики венозних захворювань, медичне обладнання також використовується під час вагітності, після пологів, при заняттях спортом та під час авіаперельотів.

Класифікація

Компресійний трикотаж випускається з різними рівнями компресії:

  • Клас 0 – профілактичний, до 18 мм рт. ст. – Для здорових людей та людей із групи ризику. Показаний при спадковій схильності, надмірній вазі, сидячій роботі або стоянні, вагітності, гормональних змінах, тривалих поїздках та авіаперельотах, носінні високих підборів, тяжкості та болю ночами.
  • Клас 1 – легка компресія 18-21 мм рт. ст. Для людей з початковою стадією варикозної хвороби, ранніми ознаками венозної недостатності, з судинним малюнком, розширеними підшкірними венами, з діабетом, порушеннями згортання крові, ожирінням та судинними захворюваннями після операцій на ногах.
  • Клас 2 – терапевтичний, з компресією 22-32 мм рт. ст. – Потовщує розширені вени, зміцнює стінки та запобігає утворенню набряків. Показаний для людей з тромбофлебітом, помірно вираженим варикозним розширенням вен, лімфедемою 1 ступеня та IVC без трофічних порушень. Може бути призначений при сильних набряках, вагітності та після операцій на венах. Клас 3 – компресія від 33 до 46 мм рт. ст. – для людей з ускладненою ХВН, порушеннями трофіки тканин, посттромбофлебітичним синдромом, синдромом Пракса-Вебера, аплазією вальвулярного апарату, тромбозом глибоких вен. Компресія 4 класу вище 47 мм рт. ст. показана при лімфатичних захворюваннях, слоновості, тромбозі глибоких вен.

Компресійні вироби 2, 3 та 4 класів носять виключно за призначенням лікаря-флеболога. Продаються за рецептом.

Як вибрати

Спочатку важливо чітко визначити призначення компресійної білизни, щоб виключити зовні схожі вироби. Наприклад, колготки для вагітних і колготки для жінок, які годують, можуть здатися взаємозамінними, але це не так: вони мають різний ступінь компресії. Тому не шукайте білизну “одного розміру на всіх”.

Поведінка виробу в носінні залежить від матеріалу. Компресійна білизна може збиратися у складки (хоча вона практично не використовується для виготовлення медичного трикотажу).

Лайкра (інші назви: еластан, спандекс) надає еластичність виробам. Двійник поліамід-еластан забезпечує довговічність, але при цьому коштує набагато дорожче за інші матеріали. М’яке та тепле мікроволокно підходить для холодної пори року.

У теплі місяці у продажу може бути кілька моделей взуття із відкритим носком. Якщо потрібний додатковий догляд за шкірою або нігтями, вони практичні.

За багатьма даними, латексна гумка скручується, а мереживна гумка не

Ссылка на основную публикацию